Co to jest?
-Jest to miesięcznik wydawany w Polsce dla uczących się języka angielskiego. Jak mówi reklama: „pierwszy opiniotwórczy miesięcznik do nauki angielskiego”.
-Zawiera on 15 artykułów z amerykańskiego wydania Newsweeka. Artykuły są podzielone na te łatwiejsze, krótsze dla poziomu B2 oraz te trudniejsze, dłuższe dla poziomu C1. Dodatkowo od numeru 6/20018 jest również dostępny poziom B1.
– Od numeru 1/2019 dostępny jest również słowniczek z trudnymi wyrażeniami, przetłumaczony na język polski.
-Niektóre artykuły mają wersję do słuchania, więc można tez usłyszeć prawidłową wymowę.
-Wszystkie artykuły mają też materiał wideo do obejrzenia.
-Każdy artykuł ma zadania na rozumienie czytania, słuchania, na tłumaczenia, wykaz najważniejszych wyrażeń. Do tłumaczeń są odpowiedzi.
Gdzie kupić?
-Stacjonarnie w salonach Empik lub innych większych salonach prasowych np. Inmedio na początku miesiąca.
-Online z darmową przesyłką można zamówić tutaj.
Skąd się o tym dowiedziałam?
– Odkąd uczę online, czytam systematycznie wiele blogów i obserwuję innych nauczycieli na Facebooku. Mój ulubiony blog Beaty Topolskiej. Gorąco polecam jej wpisy dla wszystkich uczących się języka angielskiego. Blog Beaty to moje pierwszorzędne źródło inspiracji do lekcji angielskiego. Dziękuję Beato raz jeszcze za to, co tworzysz! To dzięki wpisowi Beaty dowiedziałam się o tym magazynie.
-Jeśli ktoś czuje niedosyt i jeszcze się nie przekonał, to polecam też wywiad z Mariuszem Gomułą, autorem metodologii w tym magazynie. To on te artykuły wybiera i przygotowuje do nich ćwiczenia.
Jak ja pracuję z tym magazynem?
1. Uczeń kupuje magazyn, przegląda zawartość, wybiera co mu się podoba.
2. W domu czyta, słucha, robi zadania. Jeśli uczeń sam wybrał artykuł, który go interesuje, to jest zmotywowany, by samemu też poszukać dodatkowych artykułów i filmików na Youtubie, które są powiązane tematycznie z artykułem w Newsweeku.
3. Ja tworzę słówka w Quizlecie oraz zadania online do tych wyszukanych przez ucznia materiałów.
4. Uczeń nagrywa mi na vocaroo.com, jak zrozumiał tekst.
5. Na zajęciach omawiamy wszystko. Skupiamy się na sprawdzeniu zadań ze zrozumieniem, powtarzamy słówka, dyskutujemy.
6. Jak uczeń pracuje w domu samodzielnie i czyta więcej artykułów to nagrywa swoje wypowiedzi o tym, co przeczytał. Nie pracujemy tylko z tym magazynem na zajęciach, więc jest to jego własna praca nad językiem angielskim w domu.
Jak samemu pracować z tym magazynem?
1. Musicie oczywiście go kupić. Jeśli jesteście za granicą to możecie zamówić online wersję elektroniczną przy prenumeracie półrocznej.
2. Zachęcam do zaglądania na mojego bloga. Będę tutaj umieszczać zestawy słówek do niektórych artykułów.
3. Próbujcie się nagrywać w swoim dyktafonie na komórce lub na vocaroo.com. Odsłuchujcie swoich wypowiedzi a zobaczycie, że będziecie słyszeli swoje błędy.
Przy systematycznej pracy zauważycie postęp w mówieniu i przede wszystkim w rozumieniu autentycznych artykułów. I to właśnie powinien być cel takiego czytania i prenumeraty tego magazynu.
Trzymam kciuki! Dajcie znać, jak Wam idzie.